čtvrtek 13. prosince 2012

Barbora Jandova_ting architekti_den čtvrtý

Dopoledne jsme se sešli v ateliéru všichni tři..
Já pokračovala v analýze soutěže, Štěpán dělal nějaký faktury, psal průvodní zprávy atd., Claudie něco klikala a dohromady konzultovali různé projekty.

... takhle vypadá ateliér. Abych tu fotku vyfotila, musela jsem stát v otevřených dveří:-)


V poledne jsem šla se Štěpánem a jeho bráchou na jídlo do Mistralu, pak jsme si dali polední kávu a šli zase do práce...
Claudie nás opustila asi ve dvě, protože musela vyzvednout malou Idu ve školce.
Na nás pomalu začala přicházet odpolední spací krize.
Nějak jsme to ale doklepali a dokliklali:-)


Vy/Neza/sloužená odměna

anna/trošku se zpožděním...

Ještě bych se ráda podělila o svou neznalost v oburu architektury. NEVĚDĚLA JSEM TOTIŽ KDO TO JE FELIX HAAS! Údájně je to modlitební knížka každého studenta architektury. Bohužel Felixe nezná ani google, leda Felixe fotbalistu, Felixe kreslíře a Felixe (asi) podnikatele.. 
Musela být sjednána náprava a obdržela jsme Felixe! Poštovně..
Z Felixe se vyklubala kniha jmenem Architektura 20. století od již znmíněnýho Felixe Haase. Přesně stejnýho Haase, kterýho máme doma. První kniha o architektuře, kterou jsem jako dítě držela v ruce.. Mezitim se knihu stihla polejt a počmárat (dětem totiž takový knihy do ruky nepatří:))Michal//Manua// závěrečná prezentace


 Vlastně až dnes jsme zakončili naší práci u Manua. Dlouho odkládaná prezentace mě zaskočila přímo v den kritik, takže to bylo docela naročný všechno skloubit dohromady a stihnout to. Podle Kamilovejch instrukcích jsem čekal jednoduchou prezentaci před pár lidma, kde jim představíme naše skicáky a analýzy co jsem celý týdne v realitě připravovali. Opak byl pravdou, jelikož jsme s Jakubem dorazili jako první, pomáhali jsem dvěma dámám s přípravami. Postupně jsem do místnosti nanosili mikrofony, repráky, spoustu jídla a pití. Nakonec přišlo okolo 15 lidí ze zastupitelstva P14, k tomu filmaři a my s Kubou naprosto nepřipravený.
Kamil zahajuje prezenčkuNa řadu jsme šli první, což se nakonec ukázalo jako dobrej tah. Měli jsme to za sebou před náma nešel nikdo kdo to měl připravený. Z patra jsme to odříkali a dali prostor por dotazy. Tam nás nejdřív pochválil jeden sociolog za návrh lávky která by zkrátila cestu kolem rybnika v Kyjich, aby v zápětí nás dostal do nesnází starosta argumentem, že jsem vůbec nebrali v potaz hnízdiště ptáků na severní straně rybníka.
To bude asi všechno, zkušenost to byla hodně zajímavá a díky za ní.