úterý 27. listopadu 2012

Michaela/Re:Form/čtvrtek

Zácpa.
Auta, lidi, všechno houká..
Tramvaj jede hůř než krokem.
Proč jsem proboha nešla pěšky?
Bouračka, na místě stojíme, ani se nehneme.
Zase pozdě.

Na Podolí jsem se přiřítila v podstatě až přímo na oběd.
Já to teda vedu.

Klikám si teď tiše v klidu, zas přicházím o iluze, ve skrytu duše však - hle! 
slunko za mraky vykukuje, blýská se na lepší časy...
anna/UNDER CONSTRUCTION ARCHITECTS/onyx

Takže!
Nevím, co se normálně dělá v jiných progresivních architektonických ateliérech, ale já jsem hned první den vybírala onyxovou stěnu jedné pompézní vily někde v daleké Polinézii. 

 V "realitě" se však z Polinézie vyklubala Police nad Metují, která teda neni vůbec daleká, ale docela blízká.. nachází se nedaleko Náchoda.  
Z onyxové stěny se vyloupla stěna, přístřešek, zeleň, vlastně cokoliv co zakryje, nebo jakkoliv pomůže zvelebit kontejnery veřejného tříděného odpadu, které se nacházejí na trase mezi Kopakabánou a již zmíněným letoviskem
(chci říct náměstím a sídlištěm).
Den druhý!
Mimo to, že jsem kontrolovala opracovanost onyxu, tak jsem si zajela na výlet k nedalekému Milínu, na obhlídku mlýna. 

(Abych vysvětlila tu onyxovou stěnu! Prý to mám zmínit, aby každý věděl, co takový partizánský architektonický oddíl, s maskáčovymi závěsy v oknech, vlastně dělá! )

Theresa // EDIT // Pondělí


Můj týden v realitě začal vlastně už předminulý čtvrtek na oslavě 2. narozenin Editu. Pro nás otroky to byl takový seznamovací večírek. Byl nám představen celý tým Ediťáků, stážišti i prostor kanceláře. Večer to byl vskutku vydařený - víno, občerstvení, kytaristka, historky ze zákulisí, DJ - končilo se až ráno v havajském baru. Dnešní ráno jsem tedy měla usnadněné o hledání místa svého týdenního působiště. Nervozita ze mě opadla hned při vstupu do kanceláře. U velkého stolu tu sedí na jedné straně Ediťáci a na straně druhé stážišti. Hned jsem zasedla za počítač, dostala jsem za úkol udělat research na kostely. Pustila jsem se do vyhledávání a co nevidět byl čas na oběd. Šli jsme na oblíbené jídlo Ediťáků - vietnamskou polévku Pho. Já zvolila vegetariánskou verzi, smažené nudle se zeleninou. 


Mé odpoledne se neslo v duchu hledání referencí. Všichni měli plno práce, odbíhali na schůzky, vyřizovali telefonáty, …  


Odpoledne se přeměnilo ve večer a byl čas jít domů.

daniela/ting/den první


Tak mám a sebou první den v realitě. 
Sedím v již opuštěné kanceláři a rekapituluji uplynulý den.
Navzdory všem mojim předsevzetím o brzkém vstávání, dochvilnosti a nutnosti udělat dobrý první dojem, nabírám prakticky okamžitě značné zpoždění. To vzniklo především z důvodu mého chybného rozhodnutí překonat 800m vzdálenosti mezi 2 zastávkami metra (Karlovo náměstí a I.P. Pavlova) pomocí metra a nikoliv tramvaje či chůze, jak by učinil člověk normálně uvažující. A ano! Jela jsem až na Florenc, jen abych se dostala na červenou linku. :) Následně jsem celou cestu doufala, že nejsem jediná kdo nabral takové zpoždění a vyplnilo se! Štěpán dorazil až dalším vozem metra a už společně jsme vyrazili vstříc první mojí zkušenosti. Sraz jsme měli na Chodotě, kde bylo třeba zorganizovat skupinu 15 knihovnic v akci „přesouváme jeden knižní regál se záměrem udělat lepší prostor knihovny“. No událost veliká, kdo neuvidí, neuvěří. Nakonec se úkol podařil, navzdory tomu, že jsme si dovolily nabořit léty prověřený systém posloupnosti knih a Krteček si hold bude muset vybudovat nové přátelství se sousedním regálem, který doposud neznal. Poté co byl přesun dokončen a změny stabilizovány, jsme zamířili zpět do centra metropole. Štěpán musel do rádia Wave natočit rozhovor a my jsme spolu s Claudii (druhou polovičkou Ting) a její malou dcerou Idou zamířili najít místo na oběd. Nakonec jsme se rozhodli pro Mistral Cafe, které Ting v žertu nazývají „svojí kantýnou“ (rovněž tak je caffee Ebel „jejich“ kavárna), jelikož mají kancelář prakticky za rohem.Po všech těchto událostech jsem se konečně usadili v jejich opravdu maličkaté kanceláři.Byla jsem seznámena s fungováním jejich atelieru, způsobem organizace práce, zálohování atd. a pak jsme začali řešit můj první (a možná i jediný) úkol.Tím úkolem je zpracovat analýzu stavebního rozvoje pro jedno území jehož jméno ani bližší specifikace Vám nesmím prozradit, jelikož si to zadavatel nepřál…
No,ale možná bych Vám mohla naznačit. Tak třeba zítra... .)