středa 21. listopadu 2012

Lucka/Robust/pondělí-středa

Vzhledem k mé dochvilnosti ptát se na určité věci včas se stalo, že píšu svůj první příspěvek až dnes, přestože u Robust jsem začala už v pondělí.

Pondělí
Ještě štěstí, že jsem si vzpomněla ráno se podívat pořádně do mapy, kde mají Robust ateliér. Jinak bych určitě mezi bloky na Praze 5 zabloudila v marné snaze najít ty správné dveře. Jakmile jsem vešla do dvora, objevila se přede mnou poměrně nová stavba. Tuto budovu společně sdílejí s Projektilem, přičemž pracují v menším ateliéru v přízemí. Tento týden jsem tu společně se Samem, ale kluci nás rozdělili a tak každý dělá na něčem jiném. Osobně jsem začala variantami bytu. Týden přede mnou totiž Mirka nějaké udělala a paní odpověděla mailem o představě dalších variant, a když jsem je začala kreslit, zjistila jsem, že je to jasně slepá cesta- ale klukům to bylo jasné už v mailu. Přesto jsem je vypracovávala ve sketchupu celé odpoledne, zatímco zbytek se šel podívat odpoledne na jeden pozemek k rodinnému domu.

Úterý
Pokračovala jsem na práci z minulého dne a před obědem z toho všeho stáhla nějaké jpegy...Zbytek odpoledne mě protáhli po stavbě.  Momentálně pracují na rekonstrukci zámku za Prahou, kde bude muzeum skla, apartmány, multifunkční místnost, restaurace,... no nemá smysl to ani všechno vypisovat. Ten den akorát přišli dělat elektrikáři slaboproud do druhého patra.


Středa
Dneska ráno dorazili klienti ohledně variant toho bytu a zatímco s nimi Ondřej vyjednával, já jsem klikala situaci zámku a srovnávala ji se zaměřením. Během doby oběda byli kluci "donuceni! vyzkoušet novou restauraci- osobně pro mě je tady cokoliv nové, tak co. Po hotovém dwg přišly na řadu koncepty zahrady. A jeden bych už měla rozpracovávat..

Tereza/HuťArchitekturyMartinaRajniše/středa-pátek/denpátý-osmý

Středeční den měl být poslední, ale nestalo se tomu tak. Dneska je pátek dopoledne, den poslední, takže v tomhle blogísku zahrnu všechny tři poslední dny.Středa
To byla jedna velká katastrofa. Dostala jsem za úkol vytvořit tabulku na odhad nákladů objektu v Jeseníkách, na kterém jsem celou dobu pracovala. 1. se tam musel vypsat každej jeden malej prvek, kterej se tam nacházel, což jsem měla trochu problém kde jsou všechny styčníky a ocelový lana a kolik a tak. No, ale to by se ještě dalo. 2. nemám excel, jelikož ani word ani nic podobnýho nepoužívám, takže jsem si to otevřela v googlu drive, což by šlo, kdyby se posléze nezjistilo, že nejen že excel nemám, ale ani ho neumim používat (takovýto jak dáte tohle okýnko krát tohle okýnko je tohle okýnko). No, tak jsem si sedla k počítači kde je excel, načež se zjistilo, že matematika je moje slabá stránka, jak vždycky říkám, můj bratr na matfyzu mi tuhle část mozku sebral. Počítat kubický metry klád apod mi prostě nešlo.
Poté co jsem celý objekt nacenila asi o dva miliony dráž, tak jsem to vzdala a šla radši dělat něco jinýho.

Čtvrtek
Kluci si tady pročítali vaše blogy a rozhodli, že mě taky někam vezmou. Takže jsme jeli do Krče podívat se na stavbu školky. Bylo to velmi zajímavý, vysvětlili mi všechno, konzultovali jsme se stavitelema. Byla tam kosa jak na zámku, takže jsme se všichni potom dobelhali do Nerudovky, zapnuli topení, sundali si boty a dali si čaj. Načež jsme zjistili, že už je čas oběda, na který jsme byli domluveni s CollColl, takže jsme se zas rychle zvedli a šli do Sněmovní.

Po návratu jsme samozřejmě dál pracovali, dodělávala jsem výpis z katastru, zákres do katastrálky a nějaký další situace.


Pátek
Poslední den, ráno jsem šla s fakturou na poštu a potom vyexportovala všech svejch sedm finálních výkresů. Tímto to všechno končí. Bylo to skvělý, naučila jsem se tisíc věcí v Cadu, trochu v Excelu, jak funguje DURko, jak funguje kancelář, poznala jsem spoustu novej lidí, blogískovat, vařit kafe šéfum apod. Množstevně asi tak tolik co ve škole za  poslední rok. 

Jdeme k Malýmu Buddhovi na něco dobrýho k obědu a já pak jedu zpět na sever.