STUDENTI 2014Milada Vorzová // 4. ročník


Jsem nadšenou studentkou architektury, s hlavou ve hvězdách cestující spletitou architektonickou galaxií, nekonečně přemýšlející o pocitu z prostoru, naivně hledající nadpozemskou spravedlnost a oddaně se pohybující světelnou rychlostí vesmírem kreslících programů. Barbora Jandová // 1. ročník MAAhoj, jmenuji se Barbora.
Neumím sedět a nic nedělat... jsem pracovitá a dochvilná.
Ráda sportuji (teď zrovna hodně běhám), ráda vařím (nejlépe pro někoho, taky to pak ráda jím, hlavně sladký), ráda uklízím (všechno musí mít svůj řád a systém), ráda nakupuji (a prodávám). Taky ráda poslouchám praskání gramofonu, čuchám starý škodovky atd.
Ještě by to se toho našla spousta, ale to až se potkáme.
Těším se na vaší realitu. Anna Svobodová //  4. ročník...s entuziasmem pro architekturu
                             pro pozorování věcí kolem sebe
...právě studující v Lublani
             studující PlečníkaTereza Čermáková //  4. ročník


Ahoj jsem čtvrťák Tereza (na fotce ta dole) a myslím, že tenhle text není to, co by vás na mě mělo zaujmout. Těším se na setkání a vaší realitu.
Pavel Uličný // 5.ročník


hodně přemejšlim, 
často zaspim,
jednou přijdu na to, jak funguje svět

Jan Stibral // 4. ročník


Raději Senecu než Hrabala, pivo z Plzně, čaje japonské, ale vždycky doma v Praze.

Občas k moři, ale les je les.
Kluk z panelu, maturita v Libni a teď čtvrtým rokem v Liberci.
Už jsem pracoval a rád budu pracovat zas.


Zuzana Sagitarová //  3. ročník


Ahoj jsem Zuzka a umím vařit dobrou kávu. Patrik Kovaľ 


Trpím rôznymi chorobami. Autizmom, vlastenectvom, perfekcionizmom a raným narcisizmom. Najhoršie na tom je to, že moja hlboko narušená osobnosť sa prejavuje aj na verejnosti, a to pri vykonávaní každodenných činností. Na pozadí môjho pc sa nachádza 56 ročná mama mojej kamarátky, po piatich rokoch si prestávam vlasy strihať sám, som zaťažený gridom a schodami  a na terase bytu dobrovoľne zanedbávam bylinkovú záhradku. Medzi moje ďalšie neresti patrí nedostatočný príjem potravy a alkoholu, sledovanie relácii o móde a nakupovaní a míňanie polovice svojho mesačného príjmu na mlieko, cestovanie a spoznávanie nových miest a architektúry. Na takéto texty asi potrebujem viac času.
Kamila Vaníčková // 4. ročník Mám slabost na krásno v architektuře, kterému bych se chtěla o kousek přiblížit i během týdne v realitě. Jsem učenlivá, pracovitá a tvořivá.Marie Čáslavská // 2. ročníkTěším se a slibuju, že se budu snažit :)
Vojtěch Stoklasa // 4. ročník


jednou jsem byl s mrtvými i těmi nenarozenými těly
ta možnost byla v každém zrnku hlíny do níž jsem se nořil
a já se zvedal a zas se bortil k zemi
a byl jsem zemí
a byl jsem zemí
...
to tenkrát jsem se stal hrstkou hlíny
jež je životodárností a nezbytností
hlínou, proměňující toužebná semena ve stromy.
Anna Hrušová


Ahoj já jsem Anna.Eliška Málková // 2. ročník


Jsem Eliška. 
Ráda spím a ještě radši se probouzím. Do dne plného zážitků, chutí, vůní a vjemů. Dne plného práce.
Jsem workoholik. Jsem běžec . Jsem kuchař. 
Jakub Kopecký // 1. ročník MA


A já to tady prostě žeru!

A žrát to umím všude, kde jsem!
A doufám, že ještě za nějaký ten rok budu říkat že: "jsem tady novej...".Daniel Hakulín // 2. ročník FUA TUL


Jmenuji se Daniel, jsem Liberečák, kromě architektury mě baví cestovat, pohybovat se v přírodě a sledovat věci kolem.

Taky jsem jednou na igelitu sjel buben skokanskýho můstku :).
 Eva Bártová // 2.ročník


Jsem studentkou 2. ročníku architektury a 4. ročníku designu na liberecké fakultě. Baví mě interiéry.  Mám za sebou praxi v bělehradském ateliéru Petokraka , kde budu pokračovat i toto léto, ale ráda bych poznala hlavně naše studia. 

Antonín Hůla // 4. ročník

Čtvrťák s roční zkušeností na škole architektury ve francouzském Nantes, flexibilní a týmový, děvče pro všechno, co dohání maléry ostatních a ve volných chvílích je obyvatelem virtuálních prostor a konečně kritizován, krok po kroku se posouvám dál.
Spolehlivost a čistá práce.


Šimon Dočekal //  1. ročník MA

Martin Holba


Jmenuji se Martin Holba jako to pivo. Pivovar jsem bohužel nezdědil, tak chci dělat architekturu.Míra Chmel // 2. ročník


Jmenuji se Míra a pocházím z Českých Budějovic. V současné době studuji v ateliéru Suchomel - Šaml. Mezi mé koníčky patří křížovky, akvaristika, rybaření a samozřejmě architektura.
Petr Láska // 2. ročník 


#na horách, #ve městě, #v procesu, #po hlavě, #s nazením, #s LáskouEma Hrníčková  // 2. ročník 


Domy, atraktivní prostor, kontext, umění, vkus, móda, transparentnost, černá, bílá, úlety, zábava, jídlo, alkohol, cestování, zmatek, strach, občasná hysterie, nocovka, snaživost, ostýchavost  a pokora k autoritám.
Největší motivace: inspirativní prostředí, kreativní lidi a pozitivní výsledky.


Mirka Baklíková // 4. ročník


Pocházím z Haví
řova, studuju architekturu v Liberci a tento rok trávím na erasmu v Portugalsku. Ráda čtu a učím se novým věcem, jsem trpělivá, miluju hudbu, hlavně klavír a bicí, na které hraju. Nedávno jsem se setkala se souvislostí mezi architekturou a filmem a celkem mě to zajímá. Chtěla bych se posunout o krůček dál na své cestě architekturou, obohatit ji o nové zkušenosti, jako třeba týden v realitě.


Matěj Čunát   // 2. ročník


Studuji architekturu druhým rokem. Baví mě to. Představa, že dokážu pozitivně ovlivnit okolí. Změnit svět. Nepřestávám věřit.
Lenka Juchelková // 3. ročník Ahoj, jsem Lenka. Nemám ráda dlouhý texty. Jsem z Ostravy a upeču vám nejlepší bábovku. 
Klára Mitlenerová // 4. ročník


Jmenuju se Klára Mitlenerová, studuju čtvrtý ročník na FUA TUL a příští rok ho budu studovat zas - tentokrát ne v portugalštině, ale opět ve staré dobré češtině. Týdne v realitě jsem se zúčastnila i posledně, proto vím, co je podstatné napsat: umím vařit! Nejenom čaj nebo kafe. Kromě toho, co znám od maminky, mě portugalská kolej vycvičila ve vaření bez sporáku a erasmáčtí kamarádi mě naučili věci jako mexické tortilly a brazilské sladkosti. Pokud čtete dál a ještě jste mě nepřijali, dá se o mně také říct, že jsem pracovitá (koneckonců vychovaná fatulem a Atelierem), v angličtině zběhlá, milá a neodmlouvám (alespoň někdy...). Týdnu v realitě se chci zúčastnit kvůli práci samotné, novým kontaktům a snad i pěknému novému bodu v životopise.
Jo a taky je to sranda.
Šimon Marek // 2. ročník


Jsem Simon. Mam rad dorty, bonbony a britskou povalecnou literaturu. V kanclu budu idealni pracovni silou a okouzlujicim spolecnikem. 
Veronika Krysta // 4. ročníkJsem z Moravy a mám dobrou slivovici...Andreas Dzikos // 4. ročníkJmenuji se Andreas a jsem Liberečák. Krom architektury mě baví sport, nejvíce tenis. Těším se, že touto formou nakouknu do "kuchyně" jednoho ze studií a získám během tohoto poměrně krátkého času poznatky o způsobu jeho tvorby a fungování jako kanceláře takové. Na revanš se budu snažit být trochu nápomocen. Rád bych nastoupil do týdne v realitě až po odevzdávkách bakalářky (od 20. června a dál), bude-li to možné. 

Martina Bauerová - 2. ročníkJsem ranní ptáče a mám ráda řád. V architektuře mi záleží na funkčnosti, jednoduchosti, čistotě a především na názorech laické veřejnosti. Potřebuji být "v jednom kole" a organizovat a plánovat vše do nejmenších detailů. Odpočinkem je pro mě manuální práce, cesta vlakem, dlouhý běh, vedení dětského oddílu a hra na klasickou kytaru. 

 Adam Šustek // 2. ročník
Olga Procházková // 3. ročníkRáda bych poznala nové lidi, myšlenky, projekty a něco se přiučila :) Jsem v celku optimista, a když nedělám na kompu, zkouším všechny možné sporty, larp nebo se válím a čtu :)
Karolína Dvořáková // 1. ročník MA


Jmenuji se Karolína.
A ráda pozoruji- vše! Fascinuje mne kýč.
Jsem holka, už ´velká´.
Páťačka, co má svůj diář ráda plný, nejen barev, plánů a nového poznání.
Mám ráda plnou gumičku fixů a jejich zvuk, když brouzdají po papíře,
navoskovaný průklepák
a vůni papíru.
Snažím se být spolehlivá a spravedlivá. Snažím se být otevřená kritice, která mne posouvá dál. Beru autority.
Ráda zkouším a poznávám. Tentokrát třeba práci mimo ateliér. Jak to funguje mimo záři monitoru.
To by mne zajímalo.

Anna Nižňanská // 2. ročník   ČT2 15:00 začíná pořad Chcete mě:
Fenečka Romanka – štěńátko, roztmilé, poslušné, vhodné k dětem - čistokrevná dalmatinka, nosí noviny, dělá sudy.
Veselý parťák do nepohody – statný ohař Fulínek v nejlepších letech, vhodný k pánovi, který mu nastolí řád a bude s ním jezdit na cvičák.
Neurotický autistický opelichaný vořech Janek, odolný levoboček vhodný pro zátěžové nestandartní prostředí, jež mu paradoxně dodáva klidu. Ocení když ho budete brát na cesty a procházky, v kavárnách si vám lehne k nohám a bude vám dělat společníka. Potrpí si na zvláštní obojky či pelíšky, ve kterých se bude dobře ležet a výrobci při jejich výrobě zohlední povahu uživatele. Rozkouše vám jedině ty nejlepší boty, protože s nějákou papučí se jen tak nespokojí.
Bude ho zaručeně zajímat kontext a umístění patníku, který bude dlouho očuchávat, než-li se na něj rozhodne močit.
Možná vás tato muréna sice sem tam kousne, ale pokud budete stejně divný páníček jako on a budete pro něj mít pochopení aspoň po dobu než v rorzmezí pár let zemře na šelest na srdci, bude pro vás jistě nezapomenutelným parťákem. V útulku je již druhým rokem.Zuzka Brunnerová //  4. ročník


Kdybych nebyla architekt, hrála bych ve velkém orchestru na saxofon. Miluju puntíky, Monty Pythony a gumový medvídky. Když nearchitekturuju, běhám a přitom přemýšlím, co všechno budu dělat, až budou všechny projekty odevzdaný a já budu mít volno. Už mám docela slušnej seznam.


Alena Novotná // 2.ročník

Ferda mravenec- práce všeho druhu.


Jsem studentka 4. ročníku a ráda poznám nový ateliér, lidi, přístupy, názory... Miluju Liberec, Ješted, běžky, lezení, vodu, řezák, pečení, Korn, Austru, portský, ubíhající krajinu z vlaku.

Hana Davídková // 4. ročníkJsem studentka 4. ročníku a ráda poznám nový ateliér, lidi, přístupy, názory...

Miluju Liberec, Ješted, běžky, lezení, vodu,  řezák, pečení, Korn, Austru, portský, ubíhající krajinu z vlaku.

Petr Tůma // 2.ročník


Zkuste se na mě nezlobit,

chtěl jsem jenom zapůsobit.

Je to lehce banální,

byl jsem při tom formální :-)


Klára Paterová // 4. ročník 


Nejsem spokojená s prostorem kolem sebe a chci s tím něco dělat. Proto jsem šla studovat architekturu. Architektka ze mě možná nebude, ale ambice zůstává stejná: chtěla bych vytvářet vhodné podmínky pro vznik kvalitního prostoru.


Lucka Pavlištíková // 4. ročník

Alice Mitysková // 2. ročník  
Jsem holka z Mostu a ráda bych přispěla svou troškou do mlýna. Baví mě řešení zajímavých prostor a jejich atmosfér. Tíhnu k uměleckým zásahům a utváření nových věcí ze starých. Mám ráda výzvy, kávu a francouzské buldočky.

Eliška Kováříková  // 2. ročník


Když jsem byla malá, máma mi před spaním četla knihu Pan Celil Brum a jeho dům.
Studuji architekturu na Liberecké univerzitě druhým rokem.
Obecně mám ráda domy, které mluví.
Myslím, že se nečím podobají zvířatům.  


Dominika Taklová // 4. ročník


Vždy je trochu divné psát o sobě, ale budiž. Jmenuji se Dominika a studuji architekturu, kde jinde než-li v Liberci. Jsem ve 4. ročníku a od září nastuji na VŠUP. Projekt Týden v realitě beru jako možnost seznámit se s dalšími přístupy k práci a k vedení ateliéru. Jsem pracovitá berte mě :D 

Tina Peterková // 3. ročník


Tichý experimentátor. Často se divím, kde se ocitnu.
Michaela Říhová// 3. ročník Liberecká rodačka, stavařka z průmyslovky, milovnice řádu, čar a papíru, nadšená klikačka nejen v CADu, spolehlivá školačka, která ráda myje nádobí, sní o záchraně světa, ruční práce dělá vskutku s láskou a - občas toho chce až příliš mnoho.

(pozn. red.: liberecký prefekt!)

15 komentářů:

 1. My bereme urcite a uz jsme predem dohodly, Alenu Novotnou. Dale by nas zajimali Antonin Hula, Jakub Kopecky a Anna Hrusova.

  OdpovědětVymazat
 2. Martin Holba jako to pivo,
  Matěj Čunát
  Lenka Juchelková s bábovkou
  Klára Paterová s kvalitním prostorem
  a Lucka Pavlištíková, protpže má dobrou fotku.
  Potřebuju dva co se neleknou vrtačky a práce se dřevem,
  nástup v den filipojakubské noci!

  OdpovědětVymazat
 3. bereme fšechny...

  Patrik Kovaľ
  Vojtěch Stoklasa
  Anna Hrušová
  Eva Bártová
  Šimon Dočekal
  Veronika Krysta
  Martina Bauerová
  Zuzka Brunnerová

  OdpovědětVymazat
 4. Berieme toho, kto prvy uhadne tuto hadanku: je to v Milane, ma to bazen a cesku vlajku....

  michal kristof

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj,
  zaujali Tereza Čermáková, Matěj Čunát, Veronika Krysta, Andreas, Martina Bauerová, Karolína Dvořáková nebo Petr Tůma. Začátek možný buď do 1. týdne v červnu nebo po 1.7. Můžete se zastavit v ateliéru v Liberci na ul 8. března a dohodnout se předem osobně. Martin

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj,
  za nás máme velký zájem o Miladu Vorzovou a Michaelu Říhovou. Pokud by měla znovu zájem Zuzana Sagitárová, též ji rádi uvidíme. Ostatní neznáme vůbec, ale Lenka Juchelková, Klára Mitlenerová, Veronika Krysta, Dominika Taklová jsou naše preference.
  Sorry boys !

  OdpovědětVymazat
 7. tak za spravnu odpoved berieme elisku, napis nam na kristof@chybik-kristof.com...tesime sa

  michal kristof

  OdpovědětVymazat
 8. Tři, dva, jedna, teď.... kdo chce s námi pracovat na vizích rozvjoji měst a obcí ať se přihlásí! Za měsíc budeme organizovat workshop pro studenty na ostrově v Davli v místě benediktýnského kláštera v návaznosti na plánovanou výstavu na Pražském hradě Otevři zahradu rajskou. Kdo se bude chtít přidat ať se také přihlásí ... architekti@cityupgrade.cz

  LCh, IP, VA, JP, MM

  OdpovědětVymazat