pátek 5. září 2014

Lenka, Tina, Martin, Klára // Sporadical // 4.- 8.8.

Původní domluvený červnový termín se přesouvá na začátek srpna, Sporadicalové nás chtějí mít všechny čtyři pohromadě. Připravili totiž speciální úlohu jen pro nás, na které máme pracovat všichni společně, jako tým.

Pondělí 4. srpna
Sraz máme v místě sídla kanceláře. Ta se pozná podle toho, že ve výloze je zavěšená kytara doplněná žlutými holinkami. A nad tím nápis UNDER CONSTRUCTION. Jednou se sem totiž dočasně přestěhovali a jsou tu v podnájmu. Kdybyste věděli o pronajímatelných prostorách vhodných pro čtyřčlenný archi tým, dejte jim vědět. „Dočasně“ tu sídlí už tři roky.
Seznamujeme se s Josefem a Veronikou, první půlkou Sporadicalu. Josef nám vysvětluje zadání, na kterém budeme po zbytek týdne pracovat. Ve zkratce: Dostavba věže kostela v Šitboři na Domažlicku. Rýsuje se tam projekt pochybných kvalit, naším úkolem je navrhnout vhodnější alternativu.
Research cibulovitých věží, podkladů mnoho není. Čas rychle plyne, jdeme se společně najíst do polívkárny (což se osvědčí i pro polední pauzy v dalších dnech).
 
Odpoledne jedeme obhlídnout stavbu v Davli, která se má za pár týdnů kolaudovat, ale moc to tak nevypadá. Spoustu věcí se mění během výstavby, a tak se realizace protahuje.
Večer zakončujeme u piva na lodi.
Fascinace estetickými kvalitami rozvodů

Úterý 5. srpna
Opět se ráno setkáváme za sklem výlohy. Ostatní architekti pracují nahoře v patře, nám tento týden patří prostor tzv. zasedačky v přízemí.
Začneme lepit model. Z čeho udělat báň, aby vypadala kovově? Plíšek ani drát v obchodě nemají, bereme aspoň stříbrný papír.
Tohle by šlo..
Středa 6.srpna
Ráno máme sraz před bývalým Federálním shromážděním, nynější budovou Národního muzea. Jdeme si prohlédnout prostory, kam se bude navrhovat výstava o závislostech. Zajímavé téma, pojaté kurátory až moc zeširoka, od každého trochu (alkohol, gambleři, drogy, sex..), takže výsledek hodně roztříštěný. Hlavní atrakcí má být pískoviště se stříkačkama, u kterého sedí Nietzche.

Kouknem se ještě na podchlazenou Věstonickou venuši a sál s krásným stropem v rekonstrukci. Paní kustodku velmi uráží, že se zajímáme o takové ruiny víc než o právě probíhající výstavu o penězích.
Dnešek je dost cestovní, čeká nás ještě prohlídka již hotové realizace: tělocvična Keplera. Betonové žaluzie před skleněnou fasádou stíní víc než by bylo potřeba, a tak je nutné uměle svítit i během dne. Co by taky člověk čekal, když výpočty oslunění se počítají pro letní dny, kdy ve škole nikdo není. Jinak je to hezká, modro-červená tělocvična. Kepleráci jsou na ni jistě hrdí.
Když už jsme tam, obejdem ještě další stavby, pak Jelením příkopem až na Kampu na oběd (pivo).
Odpoledne máme domluvenou schůzku se statikem, se kterým se bavíme o konstrukci báně.
Večer vernisáž, tam nalézáme ten správný materiál: matný tmavě šedý tahokov na náplavce!

Čtrvtek 7.srpna
Po včerejšku se těžko vstává, naštěstí tu nikomu pozdní příchody nevadí. Předposlední den, zítra má být projekt hotový, včetně finální prezentace a modelu. Martin dělá skvělý vizošky, Tina lepí model à la ABC vystřihovánka, Lenka vyrábí polystyrénové domečky do Malešic, já píšu poetický text o cibuli.
Práce v plném proudu

Pátek 8.srpna
Dnes musí být všechno hotové. Zjišťujem, že to není v našich silách. Návrh máme odsouhlasený, ale ještě není dokončená prezentace ani model. Nevadí, doděláme to přes víkend a radši si dáme rozlučkové posezení nad quichem a japonskými sladkostmi.

Díky Sporadicalu za fajn týden, za nahlédnutí pod pokličku reality. Naštěstí není tak černá, jak se někdy zdá..

PS: Zjistili jsme, že bychom velmi uvítali nějaký minikurz na téma jak vhodně ukládat soubory. Ušetřily by se tím nervy spousty lidí, rozčilujících se nad jejich neúměrnědlouhotrvajícím otevíráním..

Žádné komentáře:

Okomentovat